Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bezva Film

8. 8. 2008
ObrazekZdroj:www.thecrow.wz.cz/vrana2.html
 
Název: The Crow: City of Angles (Vrána: Město Andělů)
Vydáno: USA 1996, Česko 26. prosince 1996
Námět: James O'Barr
Režie: Tim Pope
Produkce: Edward R. Pressman a Jeff Most
Speciální Efekty: Dream Quest obrazy
Scénář: David S. Goyer a James O´Barr
Kamera: Jean-Yves Escoffier
Hudba: Graeme Revell
Délka: 84 minut
Náklady: 13 miliónů dolarů
Vydělal: 26 miliónů dolarů (po celém světě)
 
 
 
 
 
 
HRAJÍ:

Ashe (Vincent Perez)
Sarah (Mia Kirshner)
Albrecht (Ernie Hudson)
Judah (Richard Brooks)
Curve (Iggy Pop)
Nemo (Thomas Jane)
Spider Monkey (Vincent Castellanos)
Kali (Thuy Trang)
Danny [Asheův syn] (Ian Dury)
Noah [Majitel tetovacího salónu] (Eric Acosta)
Sybil (Tracey Ellis)
Grace (Beverley Mitchell)
Bassett (Alan Gelfant)
Hindu (Shelly Desai)
Holly Daze (Holley Chant)
Zeke (Kerry Rossall)
Priest (Reynaldo Duran)
Boy in Church (Danny Verduzco)
Old Lady in Church (Maria Julia Moran)
Dále hrají The Deftones

 

Sarah:

Věřím, že existuje místo,
kde bloudí duše zemřelých,
jež nenašli pokoje.
Čekají na příležitost,
jak napravit křivdu a zlo.
Teprve pak se mohou setkat s lidmi,
které milují.
Někdy jim vrána ukáže cestu,
protože někdy je láska silnější než smrt.

Obrazek

 

Úvod

Pokračování zdařilého filmu Vrána je tady, opět můžeme vidět příběh o lásce, která byla silnější než smrt. Dějištěm je Los Angeles zahalené tmou, mlhou, beznadějí a násilím. Působivé scény ukazují město v rozkladu, zaneřáděné ulice, kterým vládnou ruku v ruce drogy a tlupy bezejmenných gaunerů. A kdesi ve výšce to vše sleduje vrána...

 

Vrána: Město Andělů by Hogden

Dívka Sarah má už nějaký čas podivné sny o brutální vraždě mladého muže a syna, které ji dost znepokojují, protože všechno nasvědčuje, že s ní mají nějakou souvislost. V noci před svátkem Všech svatých k ní přiletí vrána, průvodce zoufalých lidských duší, a když ji následuje až k opuštěnému molu, stane se zde svědkem zmrtvýchvstání Ashe Corvina, zavražděného mladíka ze svých snů. Ashe je stále zlomený bolestí nad smrtí svého syna, jeho zoufalství jen prohloubí zjištění, že on sám je mrtvý ve světě živých. Jeho znovuoživení má, jak lze snadno uhodnout, svůj dobrý důvod: potrestání krutých vrahů. Této své povinnosti se posléze Ashe s radostí, či spíše s pocitem temného zadostiučinění, ujme.

Ve vlajícím koženém kabátě, s bizardním černo-bílým obličejem a nezranitelností vůči "asi všemu" pak šíří smrt mezi jednotlivými členy bandy zabijáků a feťáků z onoho osudného večera. Na této cestě ho stále, jako posel zmaru (nebo snad jakési naděje), provází jako stín vrána, jeho pouto mezi tímto světem a světem mrtvých. Zlosyni celou věc zprvu neberou moc vážně, ovšem s tím, jak se jejich počet vytrvale zmenšuje, začnou rychle chápat svou obtížnou situaci: Jak zastavit člověka, který je už jednou mrtvý? Ale náhle se jim objeví naděje ve slovech slepé věštkyně: Samotný Ashe je nezranitelný, ale jeho síla je osudově spojená s Vránou, po jejím zabití bude z Ashe normální muž... The Crow: City of Angels

A tak zatímco se v celém městě slaví svátek mrtvých, pojídají se lebky z cukrového těsta, tančí na drsné rockové melodie s lidmi a nejrůznějšími smrťáckými panáky; schyluje se k poslednímu souboji s vůdcem padouchů, Judou Earlem, který ovládá černou magii a (zřejmě) je původcem všeho zla.

Asi není třeba zdůrazňovat, že se tento film svou náladů od comixových filmů typu Supermana, a že se dá jen těžko říct, co by samotný comix říkal dětem (alespoň těm normálnějším). Všechno je prostoupeno atmosférou smrti, bolesti, zoufalství; která je občas přerušována divokou radostí z ničení, aby posléze zavládla temná melancholie.

Jinak na mě kromě samotného Vincenta Pereze v roli Ashe zapůsobil i Iggy Pop, který svou roli odpudivého, sem tam vraždícího feťáka ztvárnil dost přesvědčivě. To on pokaždé nalézá mrtvá těla členů bandy, u nichž je vždy symbol vrány, a pak zjistí, že mu v jednom tetovacím salónu udělali vkusnou černou hádejte co. Jinak větší prostor má samozřejmě hlavní padouch Judah Earl, zaprodanec pekla, který s nehybnou tváří a mrtvolným hlasem říká věty jako: "Bolest je má síla." Zajímavá je i postava věštkyně Sibyly, s nejasným původem a vztahem k ostatním aktérům. A samozřejmě Sára, vypravěčka a Ashův pomocník, která posléze stane vprostřed všeho dění.

Celkově může film zanechat smíšené pocity, základní děj je hodně jednoduchý a nepříliš odlišný od filmu Vrána, a snad i některé akční scény by mohly být věrohodnější; na druhou stranu, komu sedne pochmurná a temná nálada filmu, bude určitě z kina odcházet se zajímavým zážitkem. Ohodnocení by kolísalo mezi 40 a 60 procenty. Ovšem neviděl jsem první film ani jsem nečetl comix, a je možné, že bych pak soudil jinak.

 

Vrána: Město Andělů by Hnidopich

Myslím, že od té doby, co jsem se přestěhoval do velkého města, mi temné ozvěny civilizace přetvořené ve filmová díla nepřipadnou atraktivní jako dřív, možná protože v tom tak trochu musím bydlet.

Město andělů je esencí urbanistického rozkladu americké metropole, která překročila snovou hranici do stavu permanentní noční můry. Není tu nic než podsvětí, potemnělé prázdné ulice plné harampádí a smetí, občas nějaká ta banda víří kolem podezřelého zábavního podniku, větší perspektivě zabraňují oblaka fialového dýmu a nad tím vším poblikává neónový nápis JEŽÍŠ JE NÁŠ SPASITEL The Crow: City of Angels

Příběh začíná smrtí Ashe (Vincent Perez) a jeho syna Dannyho rukama násilnické bandy Judaha Earla (Richard Brooks), jenž je králem drogového podsvětí. Vrána, mystický pták, vrací zmučeného Ashe zpět, a mrtvola začne pronásledovat vyděšenou bandu, přinášejíc nelidský zmar a zkázu.

Pomsta je jediným konzistentním elementem filmu. Veškeré postavy jsou nanejvýš nastíněné, jejich vztahy a kontext počínání si smíme domýšlet. "Láska je někdy silnější než smrt..." hlásá jeden ze sloganů, leč film nám vlastně ukazuje opak. Sarah (Mia Kirshner) je sice s Ashem spjata svými sny a obrazy, a zdá se, že ji k němu poutá i cit, ale ví, že mrtvola má svůj úkol, po jehož splnění se musí vrátit do hlubin, odkud vzešla.

Na přitažlivosti filmu nedokázaly přidat ani na Ameriku poměrně uvolněné scény masochisticko-sadistické zábavy drogové smetánky. Je to všechno tak snaživě tajemné a kultovní, až safra prosvítá prázdnota a rozpačitá bezmyšlenkovitost.

Vrána: Město andělů prý čerpá a opisuje z původního filmu Vrána s Brandonem Lee, jenž jsem bohužel neviděl. Všichni ostatní asi ano, protože jsem byl v kině zase skoro sám.

Sid Páral
Filmová příloha deníku Neviditelný Pes

Vrána: Město Andělů by Cinema


Záhrobní mstitel se vrací, aby ve jsménu lásky a spravedlnosti bojoval se zlem
Los Angeles se z města andělů (pokud jím kdy bylo) proměnilo v sídlo ďáblů: ulice jsou plné brutálního násilí a jen srdce málokterých zůstávájí prosta krutosti, hrabivosti a strachu. Vyznavači černé magie neváhají páchat rituální vraždy, jejichž jediným smyslem je bezbožná oslava Zla a Noci. Zděšeným svědkem jednoho z takových zločinů se stane Ashe Corvin se svým synkem; vzápětí svou "trestuhodnou" zvědavost oba odpykají smrtí. Nad surovou , nesmyslnou vraždou se však tentokrát nezavře hladina městského bahna: míra zlých skutkůje dovršena a vrána, zlověstný posel ze záhrobí, přináší Asheovu duši zpět, aby otec mohl pomstít synovu smrt a vyrovnat účty s vražednickým gangem.

The Crow: City of Angels Majitelka tetovacího salónu, krásná Sarah, se znovu dostává do příběhu, s nímž spojila svůj život už v dětství: tehdy se s pomocí vrány mezi živé vrátil její zavražděný soused, rockový hudebník Eric Draven, aby pomstil sebe i svou snoubenku Shelly. Když to všechno šťastně skončilo, Sarah si myslela, že jí prožitou noční můru bude připomínat jen Shellyn snubní prstýnek. Předvečer svátku Všech svatých však do jejího života znovu vnáší zlověstný neklid. Dívku tíží zlé sny o surové vraždě, a když následuje vránu do doků, stane se užaslou svědkyní Asheova zmrtvýchvstání. Nebýt záhrobního mstitele, sama by se ze zasněné vypravěčky dávného příběhu stala další z obětí zabijáckého gangu. Ashe, provázený mlčenlivým ptačím stínem, se však vydává do ulic, aby konečně zůčtoval se zlem - a Sarah mumůže pomoci ...

I když se nám do uzávěrky tohoto čísla Cinemy nepodařilo film vidět, můžeme hádat, že Ashe a Sarah ve svém šlechetném díle uspěli: proti základnímu vypravěčskému přikázání o happy endu se totiž nebouřil ani autor kultovního kresleného seriálu James O´Barr, ani tvůrci filmové adaptace jeho comicsu, snímku Vrána, který natočil před čtyřmi lety Alex Proyas.
Hogden

Vrána: Město andělů (článek z časopisu Cinema)

Recenze na neshlídnutý film z e staršího čísla časopisu Cinema, který jsem také dostal od Drakana (díky). Článek je naskenován asi zabírá 300 000 B. Stačí kliknout na obrázek v pravo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

gxkh28zlxzkdablgwx

(lyncCent, 5. 7. 2022 5:05)

generic for invokana medication https://invokana.bond/ invokana pi

Completely free business training course

(DavidSmurl, 2. 7. 2022 23:04)

You are undoubtedly exhausted of working so hard for the little incentive you obtain. You wish you can have your liberty back and also do what you wish to do when you intend to do it.

Yet what can occur if you don't decide to change? You will not be able to up your life. Your dreams will never happen.

The time is now for you to get control of your very own economic success. Own your very own life as well as stop living like a servant to the system with our totally free manual. Begin today and also learn just how simple it might be to enjoy the quality of life that you should have.

Check it out, it's completely free >>> https://4dct.short.gy/nice.financial_guide_ <<<

百家樂

(RichardNouff, 1. 7. 2022 10:03)


百家樂

Таможенное оформление рф

(Uncest, 1. 7. 2022 7:34)

Внешнеэкономическая компания ООО «ВЭД ЛАЙН» — это преимущество закупить товары в КНР в любом объеме. Товар с доставкой от двери до двери https://ved-line.ru в любой город РФ. Сотрудничая с нами вы можете выкупить товары в Поднебесной с привозом. В нашей компании адекватные цены на товары из Поднебесной. Товары изготовленные в Китае с отгрузкой от двери до двери — это средство выкупить товары из Поднебесной благодаря малым ценам.

ethereum

(Chrisvug, 29. 6. 2022 22:15)


Оnline cryptocurrency exchange service. The best rate, low fees, lack of verification.

百家樂

(RichardNouff, 27. 6. 2022 21:09)


百家樂

газобетон

(RonaldReold, 27. 6. 2022 20:54)

Продажа строительных материалов в Москве,
Московской области и ближних областях.
основное направление - продажа
газобетонных блоков различных брендов

Газобетон Евроблок
газобетонные блоки
https://gazobeton-moskva.ru/

Automate any task on the Internet

(WayneAbure, 26. 6. 2022 23:36)

Does a lot of time go to routine?
Lots of ideas, but no time to implement them?
No time to study programming, but you want to automate everything?
Spending a lot of money on programmers and freelancers?
Can you program, but tired of catching requests and digging in scripts?
Then this program is for you! https://clck.ru/reABP

Выкуп автомобилей Honda в СПБ

(AndrewAvery, 25. 6. 2022 17:15)

https://vukypavto.ru/ - Быстрый выкуп зологовых авто марки Ferrari модели M8, 1983 года выпуска, тип кузова родстер с объемом двигателя 1956 коробка передач вариатор в Петербурге.

We are trying to find new team members [WORK OFFER]

(NathanNum, 25. 6. 2022 14:22)

My company is becoming larger so we are in the demand for even more remote workers.

What you will certainly be doing: As a live chat assistant you will certainly be paid to respond to live conversation messages on a business's internet site or social networks accounts.

This includes:

- answering consumer inquiries,
- giving sales web links,
- as well as using discount rates.

Full training is supplied so you don't need any kind of previous related experience. Contract length: No fixed period

Rate: $0.50 for each minute ($ 30 per hr).

Skills/background needed:.
- Have to have a device able to access social media sites as well as site chat features (Phone/Tablet/Laptop).
- Be able to function individually.
- Ability to carefully comply with given actions and also directions.

Trustworthy net connection.

Hrs per : Flexible.

Location: Remote work online (favored).

For additional information: https://4dct.short.gy/proud.social_jobs

We are looking for new team members

(EltonSmurl, 25. 6. 2022 3:14)

Our business is expanding so we are in the need for more remote workers.

What you will be doing: As a live chat assistant you will be paid to reply to live chat messages on a business's website or social media accounts.

This includes:

- answering customer questions,
- providing sales links,
- and offering discounts.

Full training is provided so you don’t need any previous related experience. Contract length: No fixed term

Rate: $0.50 per minute ($30 per hour)

Skills/background needed:
- Must have a device able to access social media and website chat functions (Phone/Tablet/Laptop).
- Be able to work independently.
- Ability to closely follow provided steps and instructions.

Reliable internet connection.

Hours per week: Flexible

Location: Remote work online (preferred)

For more information: https://bit.ly/remote_jobs_offer

Test, just a test

(RichardMer, 25. 6. 2022 3:03)https://mixfilesmaker.com/

중국배대지

(Phillipnic, 18. 6. 2022 20:53)


중국배대지

w88

(HoraceTeddy, 18. 6. 2022 17:29)


w88

stunning

(Edwardbuh, 18. 6. 2022 15:38)

But not today.
https://stboger9.com/
We see this in literature all the time.
Speaking of being safe, that’s another aphorism example that you’ve probably heard before.
It’s one of the most recognized aphoristic statements today.
He once stated, It is better to be alone than in bad company.
That’s not what you expected, was it.
It originated from Lady Mary Montgomerie Currie’s poem Tout vient a qui sait attendre.
But there’s no certain magic to sprinkling aphorisms into your writing.
Curiosity killed the cat.
But, the aphorism is short and sweet.
Speaking of being safe, that’s another aphorism example that you’ve probably heard before.
Luke’s having a tough time, and he’s discouraged.
Let me ask you.
Interestingly enough, this saying was initially intended as a compliment.
The original saying was, Eat an apple on going to bed, and you’ll keep the doctor from earning his bread.
It’s time.

UICELL

(DavidDeads, 18. 6. 2022 11:25)


UICELL Conference Proceeding is published by University of Muhammadiyah Prof. DR. HAMKA (UHAMKA). p-ISSN: 2615-4269; e-ISSN: 2615-2576. It includes all papers presented at UICELL Conference. The articles in this electronic proceeding may have different format from the print versions. Each of the article is subject to minor spelling and grammatical error. Article copyright (c) rests on the authors

Микрокредит

(HoraceTeddy, 16. 6. 2022 18:01)

https://vzyat-credit-online.com/
Микрокредит срочно онлайн! Без справок и проверок! Зачисление на карту за 5 мин!

UICELL

(DavidDeads, 16. 6. 2022 16:46)


UICELL Conference Proceeding is published by University of Muhammadiyah Prof. DR. HAMKA (UHAMKA). p-ISSN: 2615-4269; e-ISSN: 2615-2576. It includes all papers presented at UICELL Conference. The articles in this electronic proceeding may have different format from the print versions. Each of the article is subject to minor spelling and grammatical error. Article copyright (c) rests on the authors

Микрокредит

(Virgilenefe, 16. 6. 2022 11:50)

https://vzyat-credit-online.com/
Микрокредит срочно онлайн! Без справок и проверок! Зачисление на карту за 5 мин!

Микрозайм

(Chrisvug, 16. 6. 2022 11:09)

https://vzyat-credit-online.com/
Микрокредит срочно онлайн! Без справок и проверок! Зачисление на карту за 5 мин!


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50

následující »