Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bezva Film

8. 8. 2008
ObrazekZdroj:www.thecrow.wz.cz/vrana2.html
 
Název: The Crow: City of Angles (Vrána: Město Andělů)
Vydáno: USA 1996, Česko 26. prosince 1996
Námět: James O'Barr
Režie: Tim Pope
Produkce: Edward R. Pressman a Jeff Most
Speciální Efekty: Dream Quest obrazy
Scénář: David S. Goyer a James O´Barr
Kamera: Jean-Yves Escoffier
Hudba: Graeme Revell
Délka: 84 minut
Náklady: 13 miliónů dolarů
Vydělal: 26 miliónů dolarů (po celém světě)
 
 
 
 
 
 
HRAJÍ:

Ashe (Vincent Perez)
Sarah (Mia Kirshner)
Albrecht (Ernie Hudson)
Judah (Richard Brooks)
Curve (Iggy Pop)
Nemo (Thomas Jane)
Spider Monkey (Vincent Castellanos)
Kali (Thuy Trang)
Danny [Asheův syn] (Ian Dury)
Noah [Majitel tetovacího salónu] (Eric Acosta)
Sybil (Tracey Ellis)
Grace (Beverley Mitchell)
Bassett (Alan Gelfant)
Hindu (Shelly Desai)
Holly Daze (Holley Chant)
Zeke (Kerry Rossall)
Priest (Reynaldo Duran)
Boy in Church (Danny Verduzco)
Old Lady in Church (Maria Julia Moran)
Dále hrají The Deftones

 

Sarah:

Věřím, že existuje místo,
kde bloudí duše zemřelých,
jež nenašli pokoje.
Čekají na příležitost,
jak napravit křivdu a zlo.
Teprve pak se mohou setkat s lidmi,
které milují.
Někdy jim vrána ukáže cestu,
protože někdy je láska silnější než smrt.

Obrazek

 

Úvod

Pokračování zdařilého filmu Vrána je tady, opět můžeme vidět příběh o lásce, která byla silnější než smrt. Dějištěm je Los Angeles zahalené tmou, mlhou, beznadějí a násilím. Působivé scény ukazují město v rozkladu, zaneřáděné ulice, kterým vládnou ruku v ruce drogy a tlupy bezejmenných gaunerů. A kdesi ve výšce to vše sleduje vrána...

 

Vrána: Město Andělů by Hogden

Dívka Sarah má už nějaký čas podivné sny o brutální vraždě mladého muže a syna, které ji dost znepokojují, protože všechno nasvědčuje, že s ní mají nějakou souvislost. V noci před svátkem Všech svatých k ní přiletí vrána, průvodce zoufalých lidských duší, a když ji následuje až k opuštěnému molu, stane se zde svědkem zmrtvýchvstání Ashe Corvina, zavražděného mladíka ze svých snů. Ashe je stále zlomený bolestí nad smrtí svého syna, jeho zoufalství jen prohloubí zjištění, že on sám je mrtvý ve světě živých. Jeho znovuoživení má, jak lze snadno uhodnout, svůj dobrý důvod: potrestání krutých vrahů. Této své povinnosti se posléze Ashe s radostí, či spíše s pocitem temného zadostiučinění, ujme.

Ve vlajícím koženém kabátě, s bizardním černo-bílým obličejem a nezranitelností vůči "asi všemu" pak šíří smrt mezi jednotlivými členy bandy zabijáků a feťáků z onoho osudného večera. Na této cestě ho stále, jako posel zmaru (nebo snad jakési naděje), provází jako stín vrána, jeho pouto mezi tímto světem a světem mrtvých. Zlosyni celou věc zprvu neberou moc vážně, ovšem s tím, jak se jejich počet vytrvale zmenšuje, začnou rychle chápat svou obtížnou situaci: Jak zastavit člověka, který je už jednou mrtvý? Ale náhle se jim objeví naděje ve slovech slepé věštkyně: Samotný Ashe je nezranitelný, ale jeho síla je osudově spojená s Vránou, po jejím zabití bude z Ashe normální muž... The Crow: City of Angels

A tak zatímco se v celém městě slaví svátek mrtvých, pojídají se lebky z cukrového těsta, tančí na drsné rockové melodie s lidmi a nejrůznějšími smrťáckými panáky; schyluje se k poslednímu souboji s vůdcem padouchů, Judou Earlem, který ovládá černou magii a (zřejmě) je původcem všeho zla.

Asi není třeba zdůrazňovat, že se tento film svou náladů od comixových filmů typu Supermana, a že se dá jen těžko říct, co by samotný comix říkal dětem (alespoň těm normálnějším). Všechno je prostoupeno atmosférou smrti, bolesti, zoufalství; která je občas přerušována divokou radostí z ničení, aby posléze zavládla temná melancholie.

Jinak na mě kromě samotného Vincenta Pereze v roli Ashe zapůsobil i Iggy Pop, který svou roli odpudivého, sem tam vraždícího feťáka ztvárnil dost přesvědčivě. To on pokaždé nalézá mrtvá těla členů bandy, u nichž je vždy symbol vrány, a pak zjistí, že mu v jednom tetovacím salónu udělali vkusnou černou hádejte co. Jinak větší prostor má samozřejmě hlavní padouch Judah Earl, zaprodanec pekla, který s nehybnou tváří a mrtvolným hlasem říká věty jako: "Bolest je má síla." Zajímavá je i postava věštkyně Sibyly, s nejasným původem a vztahem k ostatním aktérům. A samozřejmě Sára, vypravěčka a Ashův pomocník, která posléze stane vprostřed všeho dění.

Celkově může film zanechat smíšené pocity, základní děj je hodně jednoduchý a nepříliš odlišný od filmu Vrána, a snad i některé akční scény by mohly být věrohodnější; na druhou stranu, komu sedne pochmurná a temná nálada filmu, bude určitě z kina odcházet se zajímavým zážitkem. Ohodnocení by kolísalo mezi 40 a 60 procenty. Ovšem neviděl jsem první film ani jsem nečetl comix, a je možné, že bych pak soudil jinak.

 

Vrána: Město Andělů by Hnidopich

Myslím, že od té doby, co jsem se přestěhoval do velkého města, mi temné ozvěny civilizace přetvořené ve filmová díla nepřipadnou atraktivní jako dřív, možná protože v tom tak trochu musím bydlet.

Město andělů je esencí urbanistického rozkladu americké metropole, která překročila snovou hranici do stavu permanentní noční můry. Není tu nic než podsvětí, potemnělé prázdné ulice plné harampádí a smetí, občas nějaká ta banda víří kolem podezřelého zábavního podniku, větší perspektivě zabraňují oblaka fialového dýmu a nad tím vším poblikává neónový nápis JEŽÍŠ JE NÁŠ SPASITEL The Crow: City of Angels

Příběh začíná smrtí Ashe (Vincent Perez) a jeho syna Dannyho rukama násilnické bandy Judaha Earla (Richard Brooks), jenž je králem drogového podsvětí. Vrána, mystický pták, vrací zmučeného Ashe zpět, a mrtvola začne pronásledovat vyděšenou bandu, přinášejíc nelidský zmar a zkázu.

Pomsta je jediným konzistentním elementem filmu. Veškeré postavy jsou nanejvýš nastíněné, jejich vztahy a kontext počínání si smíme domýšlet. "Láska je někdy silnější než smrt..." hlásá jeden ze sloganů, leč film nám vlastně ukazuje opak. Sarah (Mia Kirshner) je sice s Ashem spjata svými sny a obrazy, a zdá se, že ji k němu poutá i cit, ale ví, že mrtvola má svůj úkol, po jehož splnění se musí vrátit do hlubin, odkud vzešla.

Na přitažlivosti filmu nedokázaly přidat ani na Ameriku poměrně uvolněné scény masochisticko-sadistické zábavy drogové smetánky. Je to všechno tak snaživě tajemné a kultovní, až safra prosvítá prázdnota a rozpačitá bezmyšlenkovitost.

Vrána: Město andělů prý čerpá a opisuje z původního filmu Vrána s Brandonem Lee, jenž jsem bohužel neviděl. Všichni ostatní asi ano, protože jsem byl v kině zase skoro sám.

Sid Páral
Filmová příloha deníku Neviditelný Pes

Vrána: Město Andělů by Cinema


Záhrobní mstitel se vrací, aby ve jsménu lásky a spravedlnosti bojoval se zlem
Los Angeles se z města andělů (pokud jím kdy bylo) proměnilo v sídlo ďáblů: ulice jsou plné brutálního násilí a jen srdce málokterých zůstávájí prosta krutosti, hrabivosti a strachu. Vyznavači černé magie neváhají páchat rituální vraždy, jejichž jediným smyslem je bezbožná oslava Zla a Noci. Zděšeným svědkem jednoho z takových zločinů se stane Ashe Corvin se svým synkem; vzápětí svou "trestuhodnou" zvědavost oba odpykají smrtí. Nad surovou , nesmyslnou vraždou se však tentokrát nezavře hladina městského bahna: míra zlých skutkůje dovršena a vrána, zlověstný posel ze záhrobí, přináší Asheovu duši zpět, aby otec mohl pomstít synovu smrt a vyrovnat účty s vražednickým gangem.

The Crow: City of Angels Majitelka tetovacího salónu, krásná Sarah, se znovu dostává do příběhu, s nímž spojila svůj život už v dětství: tehdy se s pomocí vrány mezi živé vrátil její zavražděný soused, rockový hudebník Eric Draven, aby pomstil sebe i svou snoubenku Shelly. Když to všechno šťastně skončilo, Sarah si myslela, že jí prožitou noční můru bude připomínat jen Shellyn snubní prstýnek. Předvečer svátku Všech svatých však do jejího života znovu vnáší zlověstný neklid. Dívku tíží zlé sny o surové vraždě, a když následuje vránu do doků, stane se užaslou svědkyní Asheova zmrtvýchvstání. Nebýt záhrobního mstitele, sama by se ze zasněné vypravěčky dávného příběhu stala další z obětí zabijáckého gangu. Ashe, provázený mlčenlivým ptačím stínem, se však vydává do ulic, aby konečně zůčtoval se zlem - a Sarah mumůže pomoci ...

I když se nám do uzávěrky tohoto čísla Cinemy nepodařilo film vidět, můžeme hádat, že Ashe a Sarah ve svém šlechetném díle uspěli: proti základnímu vypravěčskému přikázání o happy endu se totiž nebouřil ani autor kultovního kresleného seriálu James O´Barr, ani tvůrci filmové adaptace jeho comicsu, snímku Vrána, který natočil před čtyřmi lety Alex Proyas.
Hogden

Vrána: Město andělů (článek z časopisu Cinema)

Recenze na neshlídnutý film z e staršího čísla časopisu Cinema, který jsem také dostal od Drakana (díky). Článek je naskenován asi zabírá 300 000 B. Stačí kliknout na obrázek v pravo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Лечение которое поможет многим

(Robertblusy, 30. 7. 2020 6:58)

В связи с популяризацией домашних методов оздоровления и
противоречивого мнения общественности для их счет, мы решили
спросить о домашнем оздоровлении у Ирины Николаевны Шуваловой,
доктора медицинских наук, профессора, заслуженного врача
Украины. Она уже более 6 лет занимается исследованием методов
оздоровления, которые лежат в основе оборудования
NovuMedical: TopRelax, BodyHealth, NovuHeat, Moxi проводила
массу экспериментов, в рамках которых изучала реакция
оборудование на организм.

https://rabota.ua/company4014653
https://bzns.media/media_view/novumedical_otzyvy_govoryat_sami_za_sebya-630355/

Thank you very much for the invitation

(Mixhyday, 14. 7. 2020 18:57)

Thank you very much for the invitation :). Best wishes.
PS: How are you? I am from France :)

Rassismus-Skandal an Berliner Rossmann-Kasse

(MoonDinosaur, 14. 7. 2020 0:03)

Sie sollten diesen Artikel lesen. Es ist wichtig!1(A#D5gt8x6!WGIHAzum

Rassismus bei Rossmann: schwarzer Kundin wird Kartenbetrug vorgeworfen, weil der Name darauf deutsch ist. Polizei droht ihr vor ihrem Kind mit Gefängnis: “Sprechen Sie überhaupt deutsch? Deutsche Sprache, schwere Sprache.”
https://www.bz-berlin.de/berlin/charlottenburg-wilmersdorf/rassismus-skandal-an-berliner-rossmann-kasse - https://www.bz-berlin.de/berlin/charlottenburg-wilmersdorf/rassismus-skandal-an-berliner-rossmann-kasse

Are you 18? Come in and don't be shy!

(AllenWroks, 7. 7. 2020 20:29)

Hurry up to look into loveawake.ru you will find a lot of interesting things

Мягкие игрушки, Солнечные ангелы, Коты Басики, Зайки Ми

(Josephspuby, 29. 6. 2020 23:31)

Производитель Коралл предлагает купить товары для гостиной: наволочки интерьерные, искусственные цветы для дома, для кабинета: бары для спиртного, часы настольные и настенные, товары для спальни: покрывала, кухонная посуда: мармиты, столовые приборы, столовая посуда: кружки обычные и пивные, детская посуда с героями из мультфильмов, сахарницы, предметы для ванной: коврики для ванной, сувениры: мягкие игрушки, кружки с ангелами чувиляевых, кухонные вытяжки: классические вытяжки, фильтры для вытяжек. Выбирайте и покупайте товары на официальном сайте Коралл.

Подробнее ниже:
https://toliatti.land-gift.ru/catalog/shkatulki/

искусственные цветы для дома

Hi! Only from 18+!

(SandraBoamp, 20. 6. 2020 6:31)

I'm not just inviting you! But it will be interesting for sure loveawake.ru

Тебе это будет интересно

(DavidMak, 17. 6. 2020 6:54)

https://otzyvcom.ru/reviews/otzyv-2170.html порно
https://otzyvcom.ru/ смотреть порно онлайн
https://otzyvcom.ru/pages/rules.html проституки вызвать
https://otzyvcom.ru/feedbackl щалавы онлайн
https://otzyvcom.ru/reviews/add купить наркотики
https://otzyvcom.ru/pages/politice.html гидрапон
https://otzyvcom.ru/reviews/otzyv-4049.html шалавы смотреть онлайн
https://otzyvcom.ru/reviews/otzyv-4036.html тулки плохие девочки
https://otzyvcom.ru/reviews/otzyv-4033.html малолетки онлайн
https://otzyvcom.ru/reviews/otzyv-4023.html дешевые шлюхи

Latest news distribution coronavirus

(Thomassot, 14. 6. 2020 20:12)

Online map infections coronavirus https://coronavirus-world-map.net/statistics-in-republic-of-abkhazia.html

Hi! Only from 18+!

(SandraBoamp, 11. 6. 2020 4:52)

The best adult Dating site loveawake.ru

Лучшие игры для твоего телефона!

(Coreyelene, 4. 6. 2020 16:47)

Minecraft — игра для любителей ставить
блоки друг на друга и находить приключения на свою голову.
Купи ее на нашем ... Подробнее · Minecraft earth box art ...
Minecraft education edition box art ...
Minecraft Dungeons: On the horizon.
https://peapk.ru/download-minecraft-0-15-0
https://peapk.ru/download-minecraft-1-2-1

hwavqorbxvwj

(uklconkj, 30. 4. 2020 21:37)

acetyl l carnitine and viagra https://menviagraget.com/ - generic viagra uk next day delivery funcion de la pastilla viagra viagra inhibit phosphodiesterase

ROBLOX Hack Download 2020 MAY UPDATED

(rardmam, 16. 4. 2020 6:11)

https://billscheatworld.com/ROBLOXHackOnlineUltimate - ULTIMATE GENERATOR for ROBLOX GAME Club BUILDERS AVAILABLE! 2020 APRIL/MAY UPDATED!

KW:
Generator Robux 2020 APRIL UPDATED
Robux Card Codes 2020 APRIL UPDATED

Предложение администратору сайта azumatko.estranky.cz

(Mihailpax, 15. 2. 2020 5:06)

Официальная скидка 50% на Xevil+Xrumer до 15 февраля включительно!
Список купонов, дающих скидку 50% на покупку комплекса + дополнительные 6 месяцев абонплаты + доступ к XEvil 4.0:

JAN-50-200215-fk7d2tadlk6k01pt
JAN-50-200215-fk7d2stgvont4oz2
JAN-50-200215-fk7d2tbev8zfin78
JAN-50-200215-fk7d2sukrsp40koj
JAN-50-200215-fk7d2t0h1gfxpqeb
JAN-50-200215-fk7d2stl1o38dpbm
JAN-50-200215-fk7d2spcnkktmkis
JAN-50-200215-fk7d2t98h0yonw0h
JAN-50-200215-fk7d2sth40qfg025
JAN-50-200215-fk7d2sue24fqsbl5

Как использовать купон: https://prnt.sc/qzudmb
и ввести его в поле https://prnt.sc/qzudun

Если купоны уже не рабочие, их наличие можно запросить по емейлу xrumercoupon@mail.ru если не понятно куда вводить купон пишите на почту

Arhangeli.ru - онлайн-гадания в любое время

(Glebfus, 13. 2. 2020 21:11)

Наверное, нет такого человека, который не хотел бы узнать, что его ждет. Гадание на картах Таро – проверенный способ узнать свое будущее. Не надо звонить гадалке, добираться, стоять в очереди к заветной комнате.

Если дома есть интернет, чтобы узнать свою будущую Судьбу, достаточно посетить сайт https://arhangeli.ru Гадания проводятся не только на Таро, но и на цыганских, игровых и картах Ангелов. Для тех, кто не понимает расклад, есть подробные описания комбинаций карт, которые выбираются самостоятельно.

Есть способы гадания на бумаге, монете, лепестках роз. Старинные восточные гадания Ицзин, Ошо Дзен Таро раскроют тайну будущих отношений, оракул Симболон поведает о дне сегодняшнем. Всего несколько кликов и на мониторе предстанет все то, что было, будет, свершится в будущем.

Как приобрести электронный ключ

(WillieAssiz, 12. 1. 2020 20:44)

Can you help me translate

(rardmam, 6. 12. 2019 18:04)

i am from Italy hello. Can you help me translate? /rardor

Переговорное устройство для подъездного домофона UKP-66

(Dariodob, 8. 11. 2019 19:57)


Добрый день. Подскажите, пожалуйста , возможность работы УПК-66 с домофоном метаком - Здравствуйте! Да, работает, но покупать не советую, по Метакому много жалоб

hi guys i am new on web

(rardmam, 2. 11. 2019 0:57)

hi :) bross :)

УКП-66 делают в Марий Эл – это где?

(Dariodob, 13. 10. 2019 10:18)


Я купил 3шт. UKP-66 в двух квартирах всё четкоработает и счастью не было предела пока не заплюхался в третьей квартире. Не открывает дверь и всё тут. Что только не перепробовали даже добрались до меню домофона, настраивали какую-то компарацию… Может есть какие-то специальные блоки адаптеры, кто что слышал отзовитесь

Слухи о вреде биодобавок... - биологически активные добавки

(Allenguepe, 24. 9. 2019 7:19)


Добрый день (утро, вечер); this

Проекция располагается справа на основании шеи в области прикрепления грудинно-ключично-сосцевидной мышцы к....
диагностика здоровья рунами - диагностика здоровья рунами вот b-a-d.ru/important/diagface.html


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

následující »