Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bezva Film

8. 8. 2008
ObrazekZdroj:www.thecrow.wz.cz/vrana2.html
 
Název: The Crow: City of Angles (Vrána: Město Andělů)
Vydáno: USA 1996, Česko 26. prosince 1996
Námět: James O'Barr
Režie: Tim Pope
Produkce: Edward R. Pressman a Jeff Most
Speciální Efekty: Dream Quest obrazy
Scénář: David S. Goyer a James O´Barr
Kamera: Jean-Yves Escoffier
Hudba: Graeme Revell
Délka: 84 minut
Náklady: 13 miliónů dolarů
Vydělal: 26 miliónů dolarů (po celém světě)
 
 
 
 
 
 
HRAJÍ:

Ashe (Vincent Perez)
Sarah (Mia Kirshner)
Albrecht (Ernie Hudson)
Judah (Richard Brooks)
Curve (Iggy Pop)
Nemo (Thomas Jane)
Spider Monkey (Vincent Castellanos)
Kali (Thuy Trang)
Danny [Asheův syn] (Ian Dury)
Noah [Majitel tetovacího salónu] (Eric Acosta)
Sybil (Tracey Ellis)
Grace (Beverley Mitchell)
Bassett (Alan Gelfant)
Hindu (Shelly Desai)
Holly Daze (Holley Chant)
Zeke (Kerry Rossall)
Priest (Reynaldo Duran)
Boy in Church (Danny Verduzco)
Old Lady in Church (Maria Julia Moran)
Dále hrají The Deftones

 

Sarah:

Věřím, že existuje místo,
kde bloudí duše zemřelých,
jež nenašli pokoje.
Čekají na příležitost,
jak napravit křivdu a zlo.
Teprve pak se mohou setkat s lidmi,
které milují.
Někdy jim vrána ukáže cestu,
protože někdy je láska silnější než smrt.

Obrazek

 

Úvod

Pokračování zdařilého filmu Vrána je tady, opět můžeme vidět příběh o lásce, která byla silnější než smrt. Dějištěm je Los Angeles zahalené tmou, mlhou, beznadějí a násilím. Působivé scény ukazují město v rozkladu, zaneřáděné ulice, kterým vládnou ruku v ruce drogy a tlupy bezejmenných gaunerů. A kdesi ve výšce to vše sleduje vrána...

 

Vrána: Město Andělů by Hogden

Dívka Sarah má už nějaký čas podivné sny o brutální vraždě mladého muže a syna, které ji dost znepokojují, protože všechno nasvědčuje, že s ní mají nějakou souvislost. V noci před svátkem Všech svatých k ní přiletí vrána, průvodce zoufalých lidských duší, a když ji následuje až k opuštěnému molu, stane se zde svědkem zmrtvýchvstání Ashe Corvina, zavražděného mladíka ze svých snů. Ashe je stále zlomený bolestí nad smrtí svého syna, jeho zoufalství jen prohloubí zjištění, že on sám je mrtvý ve světě živých. Jeho znovuoživení má, jak lze snadno uhodnout, svůj dobrý důvod: potrestání krutých vrahů. Této své povinnosti se posléze Ashe s radostí, či spíše s pocitem temného zadostiučinění, ujme.

Ve vlajícím koženém kabátě, s bizardním černo-bílým obličejem a nezranitelností vůči "asi všemu" pak šíří smrt mezi jednotlivými členy bandy zabijáků a feťáků z onoho osudného večera. Na této cestě ho stále, jako posel zmaru (nebo snad jakési naděje), provází jako stín vrána, jeho pouto mezi tímto světem a světem mrtvých. Zlosyni celou věc zprvu neberou moc vážně, ovšem s tím, jak se jejich počet vytrvale zmenšuje, začnou rychle chápat svou obtížnou situaci: Jak zastavit člověka, který je už jednou mrtvý? Ale náhle se jim objeví naděje ve slovech slepé věštkyně: Samotný Ashe je nezranitelný, ale jeho síla je osudově spojená s Vránou, po jejím zabití bude z Ashe normální muž... The Crow: City of Angels

A tak zatímco se v celém městě slaví svátek mrtvých, pojídají se lebky z cukrového těsta, tančí na drsné rockové melodie s lidmi a nejrůznějšími smrťáckými panáky; schyluje se k poslednímu souboji s vůdcem padouchů, Judou Earlem, který ovládá černou magii a (zřejmě) je původcem všeho zla.

Asi není třeba zdůrazňovat, že se tento film svou náladů od comixových filmů typu Supermana, a že se dá jen těžko říct, co by samotný comix říkal dětem (alespoň těm normálnějším). Všechno je prostoupeno atmosférou smrti, bolesti, zoufalství; která je občas přerušována divokou radostí z ničení, aby posléze zavládla temná melancholie.

Jinak na mě kromě samotného Vincenta Pereze v roli Ashe zapůsobil i Iggy Pop, který svou roli odpudivého, sem tam vraždícího feťáka ztvárnil dost přesvědčivě. To on pokaždé nalézá mrtvá těla členů bandy, u nichž je vždy symbol vrány, a pak zjistí, že mu v jednom tetovacím salónu udělali vkusnou černou hádejte co. Jinak větší prostor má samozřejmě hlavní padouch Judah Earl, zaprodanec pekla, který s nehybnou tváří a mrtvolným hlasem říká věty jako: "Bolest je má síla." Zajímavá je i postava věštkyně Sibyly, s nejasným původem a vztahem k ostatním aktérům. A samozřejmě Sára, vypravěčka a Ashův pomocník, která posléze stane vprostřed všeho dění.

Celkově může film zanechat smíšené pocity, základní děj je hodně jednoduchý a nepříliš odlišný od filmu Vrána, a snad i některé akční scény by mohly být věrohodnější; na druhou stranu, komu sedne pochmurná a temná nálada filmu, bude určitě z kina odcházet se zajímavým zážitkem. Ohodnocení by kolísalo mezi 40 a 60 procenty. Ovšem neviděl jsem první film ani jsem nečetl comix, a je možné, že bych pak soudil jinak.

 

Vrána: Město Andělů by Hnidopich

Myslím, že od té doby, co jsem se přestěhoval do velkého města, mi temné ozvěny civilizace přetvořené ve filmová díla nepřipadnou atraktivní jako dřív, možná protože v tom tak trochu musím bydlet.

Město andělů je esencí urbanistického rozkladu americké metropole, která překročila snovou hranici do stavu permanentní noční můry. Není tu nic než podsvětí, potemnělé prázdné ulice plné harampádí a smetí, občas nějaká ta banda víří kolem podezřelého zábavního podniku, větší perspektivě zabraňují oblaka fialového dýmu a nad tím vším poblikává neónový nápis JEŽÍŠ JE NÁŠ SPASITEL The Crow: City of Angels

Příběh začíná smrtí Ashe (Vincent Perez) a jeho syna Dannyho rukama násilnické bandy Judaha Earla (Richard Brooks), jenž je králem drogového podsvětí. Vrána, mystický pták, vrací zmučeného Ashe zpět, a mrtvola začne pronásledovat vyděšenou bandu, přinášejíc nelidský zmar a zkázu.

Pomsta je jediným konzistentním elementem filmu. Veškeré postavy jsou nanejvýš nastíněné, jejich vztahy a kontext počínání si smíme domýšlet. "Láska je někdy silnější než smrt..." hlásá jeden ze sloganů, leč film nám vlastně ukazuje opak. Sarah (Mia Kirshner) je sice s Ashem spjata svými sny a obrazy, a zdá se, že ji k němu poutá i cit, ale ví, že mrtvola má svůj úkol, po jehož splnění se musí vrátit do hlubin, odkud vzešla.

Na přitažlivosti filmu nedokázaly přidat ani na Ameriku poměrně uvolněné scény masochisticko-sadistické zábavy drogové smetánky. Je to všechno tak snaživě tajemné a kultovní, až safra prosvítá prázdnota a rozpačitá bezmyšlenkovitost.

Vrána: Město andělů prý čerpá a opisuje z původního filmu Vrána s Brandonem Lee, jenž jsem bohužel neviděl. Všichni ostatní asi ano, protože jsem byl v kině zase skoro sám.

Sid Páral
Filmová příloha deníku Neviditelný Pes

Vrána: Město Andělů by Cinema


Záhrobní mstitel se vrací, aby ve jsménu lásky a spravedlnosti bojoval se zlem
Los Angeles se z města andělů (pokud jím kdy bylo) proměnilo v sídlo ďáblů: ulice jsou plné brutálního násilí a jen srdce málokterých zůstávájí prosta krutosti, hrabivosti a strachu. Vyznavači černé magie neváhají páchat rituální vraždy, jejichž jediným smyslem je bezbožná oslava Zla a Noci. Zděšeným svědkem jednoho z takových zločinů se stane Ashe Corvin se svým synkem; vzápětí svou "trestuhodnou" zvědavost oba odpykají smrtí. Nad surovou , nesmyslnou vraždou se však tentokrát nezavře hladina městského bahna: míra zlých skutkůje dovršena a vrána, zlověstný posel ze záhrobí, přináší Asheovu duši zpět, aby otec mohl pomstít synovu smrt a vyrovnat účty s vražednickým gangem.

The Crow: City of Angels Majitelka tetovacího salónu, krásná Sarah, se znovu dostává do příběhu, s nímž spojila svůj život už v dětství: tehdy se s pomocí vrány mezi živé vrátil její zavražděný soused, rockový hudebník Eric Draven, aby pomstil sebe i svou snoubenku Shelly. Když to všechno šťastně skončilo, Sarah si myslela, že jí prožitou noční můru bude připomínat jen Shellyn snubní prstýnek. Předvečer svátku Všech svatých však do jejího života znovu vnáší zlověstný neklid. Dívku tíží zlé sny o surové vraždě, a když následuje vránu do doků, stane se užaslou svědkyní Asheova zmrtvýchvstání. Nebýt záhrobního mstitele, sama by se ze zasněné vypravěčky dávného příběhu stala další z obětí zabijáckého gangu. Ashe, provázený mlčenlivým ptačím stínem, se však vydává do ulic, aby konečně zůčtoval se zlem - a Sarah mumůže pomoci ...

I když se nám do uzávěrky tohoto čísla Cinemy nepodařilo film vidět, můžeme hádat, že Ashe a Sarah ve svém šlechetném díle uspěli: proti základnímu vypravěčskému přikázání o happy endu se totiž nebouřil ani autor kultovního kresleného seriálu James O´Barr, ani tvůrci filmové adaptace jeho comicsu, snímku Vrána, který natočil před čtyřmi lety Alex Proyas.
Hogden

Vrána: Město andělů (článek z časopisu Cinema)

Recenze na neshlídnutý film z e staršího čísla časopisu Cinema, který jsem také dostal od Drakana (díky). Článek je naskenován asi zabírá 300 000 B. Stačí kliknout na obrázek v pravo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

sköna fötter älmhult

(sköna fötter älmhult, 17. 4. 2021 8:18)


I'm no longer certain where you're getting your info, however good topic. I must spend some time studying much more or figuring out more. Thanks for great information I was in search of this info for my mission. sköna fötter älmhult teno.gruborwom.com/for-men/skoena-foetter-aelmhult.php

siemens diskmaskin bäst i test

(siemens diskmaskin bäst i test, 16. 4. 2021 17:20)


I’m not that much of a online reader to be honest but your sites really nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark your website to come back later on. Cheers siemens diskmaskin bäst i test arwa.gruborwom.com/delicious-dishes/siemens-diskmaskin-baest-i-test.php

ingefära bra för halsen

(ingefära bra för halsen, 15. 4. 2021 22:35)


Hi there! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form? I'm using the same blog platform as yours and I'm having trouble finding one? Thanks a lot! ingefära bra för halsen staril.gruborwom.com/for-women/ingefaera-bra-foer-halsen.php

aspartam i cola zero

(aspartam i cola zero, 15. 4. 2021 11:26)


Informative article, exactly what I was looking for. aspartam i cola zero defor.zinpunkgood.com/map26.php

hjälp vid övergångsbesvär

(hjälp vid övergångsbesvär, 15. 4. 2021 9:10)


constantly i used to read smaller posts which also clear their motive, and that is also happening with this paragraph which I am reading at this time. hjälp vid övergångsbesvär lyisn.diatradpr.com/trends/hjaelp-vid-oevergngsbesvaer.php

oplysninger om ejendomme

(oplysninger om ejendomme, 14. 4. 2021 8:41)


Quality content is the important to interest the users to visit the site, that's what this web page is providing. oplysninger om ejendomme taoto.gruborwom.com/music/oplysninger-om-ejendomme.php

baby shower frågesport

(baby shower frågesport, 13. 4. 2021 9:06)


Greetings from Los angeles! I'm bored at work so I decided to check out your website on my iphone during lunch break. I enjoy the info you provide here and can't wait to take a look when I get home. I'm surprised at how quick your blog loaded on my phone .. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, amazing site! baby shower frågesport dayli.diatradpr.com/music/baby-shower-frgesport.php

siffror till fasad

(siffror till fasad, 12. 4. 2021 19:05)


Hi there, the whole thing is going fine here and ofcourse every one is sharing data, that's in fact excellent, keep up writing. siffror till fasad user.gruborwom.com/for-men/siffror-till-fasad.php

paddle tennis göteborg

(paddle tennis göteborg, 12. 4. 2021 4:36)


Yes! Finally someone writes about
Undeniably imagine that which you stated. Your favorite justification seemed to be at the net the easiest thing to keep in mind of. I say to you, I definitely get irked at the same time as people consider issues that they plainly don't recognise about. You controlled to hit the nail upon the top as smartly as defined out the entire thing with no need side effect , other people could take a signal. Will probably be back to get more. Thank you paddle tennis göteborg patta.gruborwom.com/relaxation/paddle-tennis-goeteborg.php

piroger utan jäst

(piroger utan jäst, 11. 4. 2021 6:43)


I blog often and I truly appreciate your information. This article has really peaked my interest. I am going to bookmark your website and keep checking for new information about once a week. I subscribed to your Feed too. piroger utan jäst tagwa.diatradpr.com/advice-girlfriends/piroger-utan-jaest.php

tillbehör till lastbil

(tillbehör till lastbil, 10. 4. 2021 16:51)


This is my first time go to see at here and i am actually impressed to read all at single place. tillbehör till lastbil kaico.diatradpr.com/advice-girlfriends/tillbehoer-till-lastbil.php

обустройство скважины под воду

(Andreasftm, 10. 4. 2021 16:33)

Здравствуйте друзья!Есть такой замечательный сайт для заказа бурения скважин на воду. https://drive.google.com/file/d/1Y0zYtrRCia9jfU-BH3WPIbhph6HvwDRl/view?usp=sharing Бурение скважин в Минске – полный комплекс качественных и разумных по цене услуг. Заказывайте скважину для воды в АКВАБУРсервис – получите доступ к экологически чистой природной воде по самым выгодным в Минске ценам! Наша сфера деятельности — проектирование и бурение скважин на воду, установка любого насосного оборудования, монтаж систем канализации всех видов, дренажей, ливневых систем и др.Миссия компании: мы добываем чистую воду – источник всего живого на Земле, и делаем ее доступной людям. Самый короткий срок, за который мы пробурили и обустроили скважину, — 1 час 36 минут. Мы ценим время своих клиентов и гордимся, что оперативность — отличительное свойство наших услуг. Мы показываем, насколько быстро и качественно может происходить бурение скважины.
От всей души Вам всех благ!

torktumlare bäst i test

(torktumlare bäst i test, 9. 4. 2021 20:22)


My relatives always say that I am killing my time here at net, but I know I am getting knowledge everyday by reading thes fastidious articles. torktumlare bäst i test verge.diatradpr.com/beauty/torktumlare-baest-i-test.php

how much viagra should a woman take 33744

(Bethmt, 9. 4. 2021 11:45)

https://ingogf.com/ - 25 mg viagra in india

medicin för högt blodtryck

(medicin för högt blodtryck, 9. 4. 2021 4:51)


I think what you published was actually very reasonable. However, what about this? what if you added a little information? I mean, I don't wish to tell you how to run your website, but what if you added a title that grabbed people's attention? I mean is kinda vanilla. You could peek at Yahoo's home page and note how they create post titles to get viewers interested. You might add a related video or a related picture or two to grab readers interested about what you've got to say. Just my opinion, it would make your posts a little bit more interesting. medicin för högt blodtryck exer.diatradpr.com/music/medicin-foer-hoegt-blodtryck.php

bästa matstället i stockholm

(bästa matstället i stockholm, 8. 4. 2021 11:36)


Very quickly this website will be famous amid all blogging visitors, due to it's fastidious content bästa matstället i stockholm dubi.gruborwom.com/news/baesta-matstaellet-i-stockholm.php

amillipmeva

(Jamierhisa, 5. 4. 2021 16:42)

https://telegra.ph/Britney-Amber-Bombshell-Porn-Videos-03-31
https://telegra.ph/Spaniard-Racism-Against-Latins-04-02
https://telegra.ph/Redhead-Slut-Andi-Rye-In-Bikini-Moans-A-Lot-In-03-31
https://telegra.ph/Nude-Massage-Photo-Before-Sex-11-11
https://telegra.ph/Sexy-Nude-Nayanthara-Bereit-Zu-Ficken-11-03
https://telegra.ph/Malay-Small-Tit-Teen-Naked-11-11
https://telegra.ph/Girl-Toys-Drawn-Naked-03-26
https://telegra.ph/How-Do-You-Tell-Someone-Youre-Dating-That-You-03-25
https://telegra.ph/Nina-Elle-Cock-Loving-Whore-Gets-Jizz-03-27
https://telegra.ph/Naturals-21-03-28
https://telegra.ph/Vut-Dating-Site-03-27
https://telegra.ph/Tennis-Mädchen-Das-Nackt-Video-11-06
https://telegra.ph/Horny-Husband-Cheating-His-Wife-With-Best-04-01
https://telegra.ph/Experienced-Lesbian-Women-Phoenix-Mariea-And-04-01
https://telegra.ph/How-Long-Do-You-Need-To-Know-Someone-Before-03-24
https://telegra.ph/Nude-Indian-Girl-Playing-With-Penis-04-03
https://telegra.ph/Nude-Images-Mamie-Van-Doren-03-26
https://telegra.ph/Asian-Gangbang-On-Bus-11-12
https://telegra.ph/Oh-Just-Wait-Her-Boobs-Are-Gonna-Fix-All-You-04-01
https://telegra.ph/Christian-Grenzen-In-Dating-11-03
https://telegra.ph/
https://telegra.ph/Brunette-Teen-Alex-Mae-Loves-To-Masturbate-03-28
https://telegra.ph/Kurumi-Katase-HD-Porn-03-29
https://telegra.ph/Porno-Xxx-Blow-Job-11-01
https://telegra.ph/Naked-Sexy-Male-Porn-Stars-11-07
https://telegra.ph/Dallas-Teacher-Poses-In-Playboy-04-02
https://telegra.ph/Teen-Little-Girls-Naked-Photos-04-04
https://telegra.ph/Anal-Video-Starring-Sweet-And-Sexy-Anita-03-28
https://telegra.ph/Images-Of-Lauren-Gottlieb-Showing-Her-Boobs-03-24
https://telegra.ph/Sexy-Women-Being-Fingered-03-25
https://telegra.ph/
https://telegra.ph/Open-Relationship-Dating-Site-Free-04-04
https://telegra.ph/Blow-Jobs-Von-Flop-Nude-Pic-11-06
https://telegra.ph/Piper-perabo-nude-videos-11-07
https://telegra.ph/Lisa-D-Amato-Naked-04-04
https://telegra.ph/Linda-Blair-Nude-Young-04-02
https://telegra.ph/Bangkok-Teen-Nasse-Muschi-11-02
https://telegra.ph/Fat-Asian-Woman-Nude-03-26
https://telegra.ph/Gynkologe-Porno-03-27
https://telegra.ph/Strippen-Porno-10-31
https://telegra.ph/Wife-Fingering-Her-Pussy-03-28
https://telegra.ph/Lion-King-Nasty-Porn-11-11
https://telegra.ph/Selbst-Gefickt-10-31
https://telegra.ph/Bog-Boob-Woman-03-24
https://telegra.ph/Oben-Ohne-Г„ltere-Frauen-Immer-Gefickt-11-03
https://telegra.ph/Dating-Sites-Windsor-03-24
https://telegra.ph/Free-Babe-Porn-Videos-From-Mofos-Network-04-01
https://telegra.ph/Young-Teen-Sucking-And-Riding-The-Dick-Like-Her-03-30
https://telegra.ph/Hot-Hairy-Twins-Porno-Pics-04-01
https://telegra.ph/Www-X-Hamsters-Com-11-01

minister of state for health

(AngelUrips, 1. 4. 2021 7:15)

lassa fever in nigeria https://fmohconnect.gov.ng/iss-dqa.html

Укладываем ламинат своими руками без опыта

(HazelMeerm, 26. 3. 2021 12:46)

Укладываем ламинат своими руками без опыта
https://yandex.ru/efir?stream_id=vlh8pO2RM9WI&f=1

<b>ПОДГОТОВИТЬ НЕОБХОДИМЫЕ ИНСТРУМЕНТЫ</b>
ножовка, лобзик или циркулярная пила
торцовочная пила
строительный нож
молоток
деревянная колодка (для подшивки ламелей)
клейкая лента (для крепления подложек)
сантиметровая лента
корневой
уровень линейки или духа
карандаш
клинья (для создания зазора между ламинированным полом и стеной)
зажим или скрепка (для фиксации последнего ряда)
пылесос

Для того, чтобы в помещении, в котором будет уложен ламинат, было достаточно места, пакеты с материалом должны быть размещены в другом месте. Обычно это соседняя комната или прихожая. Подготовьте это место. Оно должно быть близко к вам, чтобы ламели были под рукой и вам не приходилось далеко ходить. Упаковки должны быть размещены так, чтобы вы могли пройти. Вы также можете положить их на ненужную подложку.
В процессе укладки ламинированных полов неизбежно появятся непригодные для использования отходы. Они пропадут впустую. Поэтому при расчете необходимого объема материала добавьте сверху еще 5-10%. Если вы не сделаете это сразу, то можете оказаться в затруднительном положении, когда ранее купленного ламината не будет в магазине.

https://yandex.ru/efir?stream_id=vlh8pO2RM9WI
Форма ламината меняется в зависимости от климатических условий, в которых он находится. Когда вы покупаете его, вы получаете материал, который долгое время находился на складе и температура и влажность которого вряд ли будут идентичны температуре и влажности в вашем доме. Если вы начнете установку сразу же, ламинат приспособится к новым условиям и изменит свои размеры после установки. Пол начнет буксовать или трескаться.

Чтобы не тратить время и деньги, дайте материалу немного акклиматизироваться - оставьте ламинат в помещении, для которого он предназначен, на 2-3 дня. Пусть он адаптируется к новым условиям.

Ламинированный пол чрезвычайно чувствителен к неровностям подложки. Пол должен быть ОЧЕНЬ плоским - допускается наличие ям или неровностей не более 2 мм. В противном случае ламинатный пол будет скрипеть, провисать, существует большой риск повреждения замковой системы и расхождения ламелей. И не надейтесь, что подложка сможет сгладить несовершенную подложку. Это не поможет!

Проверяйте плоскостность подложки не глазом, а прямым или ровным выравниванием штукатурщика. Все неровности, высота или глубина которых превышает 2 мм, должны быть удалены. Ямы заполняются раствором, измельчаются неровности.

душевые перегородки из стекла для душа

(Ruslankuh, 25. 3. 2021 7:50)

Добрый день господа!
Производим на заказ и устанавливаем стеклянные перегородки в квартиру и в офис по индивидуальным размерам. Мы постоянно следим за современными тенденциями и фурнитурой для стеклянных конструкций, и всегда готовы предложить вам различные решения для создания стильного интерьера в любом ценовом диапазоне. Межкомнатные стеклянные перегородки чаще всего служат для зонирования пространства.
Более подробная информация размещена https://drive.google.com/file/d/13CAPanRKgpkKCcaHzI0EiaMtWM0saPJO/view?usp=sharing


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »